Akkuporaruuvinväännin
Styckpris:
540,50€
Tuotekuvaus
Rakenne
2- ja 4-vaihteinen johdoton porakone/ruuvinväännin
- Tarkkoihin poraus- ja ruuvaustuloksiin.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen esiporauksessa ja ruuvauksessa, oikea-/vasenkäynti.
- Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
- Hyvä painotasapaino ja ergonomia Softgrip-inserteillä pitkäaikaiseen, väsyttämättömään käyttöön.
- Maksimaalinen työskentelyteho AMPShare 18V ProCore -akuilla: COOLPACK 2.0 -tekniikka antaa 135 % pidemmän käyttöajan. Uusin kennotekniikka ja älykäs akunhallinta antavat jopa 87 % enemmän tehoa kuin perinteisillä akuilla.
Toimitussisältö
Sisältää akun ja laturin.
Rakenne
4-vaihteinen johdoton porakone/ruuvinväännin harjattomalla moottorilla ja QuickIN MAX -liitännällä. Tinkimätön suorituskyky poraukseen ja kierteytykseen jopa 13 mm.
- 4-portainen täysin metallinen vaihteisto. Kierrosluku jopa 4000 r/min optimaalisiin leikkausnopeuksiin metallissa kaikille rei’ille 1,5–80 mm.
- Harjaton, tehokas FEIN PowerDrive -moottori, jopa 30 % paremmalla hyötysuhteella, pidentää käyttöikää.
- Turvallinen ja hallittu työskentely takapotkun hallinnan, uudelleenkäynnistyssuojan, ylikuormitussuojan ja ulosvedettävän lisäkahvan ansiosta.
- Innovatiivinen uudelleenasetustoiminto mahdollistaa ruuvauksen puuhun alennetulla nopeudella täydellistä lopputulosta varten.
- Intuitiivinen ohjauspaneeli himmennettävällä LED-valolla työalueen täydelliseen valaistukseen materiaalin mukaan.
Toimitussisältö
QuickIN-pikaistukka, vyöklipsi, kahva, kärkipidike, L-BOXX
Rakenne
2- ja 4-vaihteinen johdoton poraruuvinväännin
- Tarkkoihin poraus- ja ruuvaustuloksiin.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja varmaan käynnistykseen esiporauksessa ja ruuvauksessa, oikea-/vasenkäynti.
- Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
- Hyvä painotasapaino ja ergonomia Softgrip-pehmusteen ansiosta pitkäkestoiseen, väsyttämättömään työskentelyyn.
- Maksimaalinen työteho AMPShare 18V ProCore -akuilla: COOLPACK 2.0 -tekniikka antaa 135 % pidemmän käyttöajan. Uusin kennotekniikka ja älykäs akunhallinta tuottavat jopa 87 % enemmän tehoa kuin perinteisillä akuilla.
Toimitussisältö
Sis. akun ja laturin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Akkuporakone/-ruuvinväännin |
|---|---|
| Usp1 | 18 V, 2 vaihdetta |
| Usp2 | Pikaistukka, kiristysalue 1,5–13, kuljetuslaukussa |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Bosch 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 60 mm |
| Tyypillinen käyttö | Raskas käyttö |
| Maksimivääntömomentti, kova | 90 Nm |
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 45 Nm |
| Paino | 1.8 kg |
| Valmistajan merkintä | ASCM 18-4 QM AS |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 430 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 850 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | <2,5 m/s2 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Enimmäiskierrosluku 4. vaihteella | 4000 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 3. vaihteella | 2000 min-1 |
| Akkukapasiteetti | 4 Ah |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070205 |
|---|