Akkukäyttöinen pora-/ruuvinväännin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Styckpris:
274,85€
Tuotekuvaus
Rakenne
2- ja 4-vaihteinen johdoton porakone/ruuvinväännin
- Erinomaiset tarkkuuspora- ja ruuvaustulokset.
- Elektroninen kierrosnopeuden säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen esiporauksessa ja ruuvauksessa, oikea-/vasenkäynti.
- Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
- Hyvä painotasapaino ja ergonomia Softgrip-inserteillä pitkäkestoiseen, väsyttämättömään käyttöön.
- Maksimaalinen työteho AMPShare 18V ProCore -akuilla: COOLPACK 2.0 -tekniikka antaa 135 % pidemmän käyttöajan. Uusin kennotekniikka ja älykäs akunhallinta tuottavat jopa 87 % enemmän tehoa kuin tavanomaisilla akuilla.
Huomautus
Sopivat akut, laturit ja aloitussarjat löytyvät numerolta 073851–073866.
Etu
QuickIN MAX -liitännällä.
Toimitussisältö
Sis. poraistukan, vyöklipsin ja kuljetuslaukun.
Ilman akkua ja ilman laturia.
Rakenne
Akkukäyttöinen pora-/ruuvinväännin
- Tarkkoihin poraus- ja ruuvaustuloksiin.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen esiporattaessa ja ruuvattaessa, oikea-/vasenkäynti.
- Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
- Hyvä painotasapaino ja ergonomia Softgrip-inserteillä pitkäkestoiseen, väsyttämättömään käyttöön.
- Maksimaalinen työskentelyteho AMPShare 18V ProCore -akuilla: COOLPACK 2.0 -tekniikka antaa 135 % pidemmän käyntiajan. Uusin kennotekniikka ja älykäs akunhallinta tuottavat jopa 87 % enemmän tehoa kuin perinteisillä akuilla.
Toimitussisältö
Ei sis. akkua eikä laturia.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät nro 073851–073866.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Akkuiskuporakone/ruuvinväännin |
|---|---|
| Usp1 | 18V |
| Usp2 | sopii puulle ja teräkselle, pikaistukan kiristysalue 1,5–13 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fein tyyppi E 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 25 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 50 mm |
| Tyypillinen käyttö | Heavy Duty |
| Maksimivääntömomentti, kova | 90 Nm |
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 45 Nm |
| Paino | 1.5 kg |
| Valmistajan merkintä | ASCM 18 QMSelect |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 400 - 400 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 800 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | <2,5 m/s2 |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Enimmäiskierrosluku 4. vaihteella | 3850 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 3. vaihteella | 1950 min-1 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Moottorin rakenne | harjaton moottori |
| Sopii materiaalille | Puu; Teräs |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070200 |
|---|---|
| EAN | 4014586887340 |