Akkukäyttöinen iskuporakone litiumioniakulla BHLTX16 Bhltx16
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tehopaketti iskuporaukseen.
Iskuporakoneessa on suuritehoinen iskujärjestelmä, jossa on tarkka pneumaattinen iskumekanismi, joka tuottaa pienimmälläkin painallusvoimalla iskut, joissa on maksimaalinen iskuenergia.
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partnerin 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance Systemiä.
Toimitussisältö
Sisältää 2 kpl akkuja, laturin ja MetaBOXin.
Sisältää lisäkahvan ja poraussyvyysrajoittimen.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeron 073870–073890 alta.
Malli
Iskuporakone, jossa 2 toimintoa: vasaraporaus ja poraus.
- Metabo VibraTech (MVT): terveysturvallinen ja vähän väsyttävä myös jatkuvassa käytössä.
- Vario-Tacho-Constamatic (VTC) -täysaaltoelektroniikka työskentelyyn materiaalille sopivilla kierrosluvuilla, jotka pysyvät vakioina kuormituksessa.
- Moottorin elektroninen turvakatkaisu, kun työkalu juuttuu, turvallista työskentelyä varten.
- Erittäin kevyt, kompakti akkukäyttöinen iskuporakone harjattomalla moottorilla vähän väsyttävään poraukseen kaikissa työasennoissa.
- Maksimaalinen porauskapasiteetti, tehokkuus ja käyttöikä harjattoman tekniikan ja suuritehoisen iskujärjestelmän ansiosta.
- LED-työvalo optimaaliseen näkyvyyteen porauskohtaan.
Rakenne
Tehopaketti iskuporaukseen.
Iskuporakoneessa on tehokas iskulaite, jossa on tarkka pneumaattinen iskumekanismi, joka tuottaa maksimaalisen iskuenergian minimaalisella painallusvoimalla.
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partner -järjestelmän 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance System -järjestelmää.
Toimitussisältö
Sis. 2 akkua, laturi ja MetaBOX.
Sis. lisäkahva ja poraussyvyyden rajoitin.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numerosta 073870–073890.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone |
|---|---|
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 0 - 730 min-1 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 20 mm |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 16 mm |
| Paino ilman akkua | 1.6 kg |
| Suurin iskutaajuus | 5250 min-1 |
| Iskuenergia | 1.3 J |
| Valmistajan merkintä | BH 18 LTX BL 16 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Pakkaus | Metabox |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Paino akku mukaan lukien | 2 kg |
| Työkalunpitimen muoto | SDS Plus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G075559BHLTX16 |
|---|---|
| EAN | 4061792191655 |