Akkukäyttöinen iskuporakone LiHD-akulla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tehopaketti iskuporaukseen.
Iskuporakoneessa on suuritehoinen iskumekanismi ja tarkka pneumaattinen iskumekanismi, joka tuottaa iskuja maksimaalisella iskuenergialla jo vähäisellä painalluspaineella.
Etu
100 % akkujen yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki 18 V -laitteet ja akkupaketit CAS Partner -valmistajilta ovat 100 % keskenään yhteensopivia. CAS tarkoittaa Cordless Alliance System -järjestelmää.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl akkua, laturin ja MetaBOXin.
Sis. lisäkahvan ja poraussyvyyden rajoittimen.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numerosta 073870–073890.
Malli
Metabo Quick: nopea, istukan vaihto ilman työkaluja.
Yhdistelmävasara 3 toiminnolla: vasaraporaus, poraus ja talttaus.
- Metabo VibraTech (MVT): terveydelle ystävällinen ja vähentää väsymistä myös jatkuvassa käytössä.
- Vario-Tacho-Constamatic (VTC) -täysaaltosähköelektroniikka materiaalille sopivaan kierroslukuun, joka pysyy kuormituksessa vakiona.
- Turvakytkin: mekaaninen voimansiirron irtikytkentä, kun porakone jumittuu, turvalliseen työskentelyyn.
- Erittäin kevyt ja kätevä akkukäyttöinen vasara, jossa integroitu imuliitäntä.
- Maksimaalinen porausteho, tehokkuus ja käyttöikä hiiliharjattoman tekniikan ja suorituskykyisen iskumekanismin ansiosta.
- Pölytön poraus kompaktilla ISA 28 -pölynpoistolla (lisävaruste).
- Valinnainen kierrosluvun ja iskuenergian pienennys työskentelyyn pehmeämmissä materiaaleissa.
- Elektroninen pehmeäkäynnistys tarkkaan aloitusporaukseen.
- LED-työvalo optimaaliseen näkyvyyteen porauskohteessa.
Toimitussisältö
Sis. vasaraistukan ja pikaistukan.
Rakenne
Tehopaketti iskuporaukseen.
Iskuporakoneessa on suuritehoinen iskukoneisto ja tarkka pneumaattinen iskumekanismi, joka tuottaa iskua maksimaalisella iskuenergialla minimaalisella painallusvoimalla.
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partner -valmistajien 18 V laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance Systemiä.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl akkua, laturi ja MetaBOX.
Sis. lisäkahva ja poraussyvyyden rajoitin.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073870–073890.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone |
|---|---|
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 0–1000 min-1 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 30 mm |
| Akkukapasiteetti | 5,5 Ah |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 28 mm |
| Paino ilman akkua | 3.4 kg |
| Suurin iskutaajuus | 4470 min-1 |
| Iskuenergia | 3 J |
| Valmistajan merkintä | KH 18 LTX BL 28 Q |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Pakkaus | Metabox |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Työkalunpitimen muoto | SDS Plus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 075560 |
|---|---|
| EAN | 4061792218628 |