Akkukäyttöinen iskuporakone ilman akkua
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tehopaketti iskuporaukseen.
Iskuporassa on suurtehoinen iskukoneisto ja tarkka pneumaattinen iskutoiminto, joka tuottaa vähäisellä painallusvoimalla iskut maksimaalisella iskuenergialla.
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partner -valmistajien 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS = Cordless Alliance System.
Toimitussisältö
Ilman akkua ja laturia.
Sisältää lisäkahvan ja poraussyvyyden rajoittimen.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073870–073890.
Malli
Yhdistelmävasara, 3 toimintoa: iskuporaus, poraus ja piikkaus.
- Metabo VibraTech (MVT): terveydelle ystävällinen ja vähän väsyttävä myös jatkuvassa käytössä.
- Vario-Tacho-Constamatic (VTC) -täysaaltosähköelektroniikka työskentelyyn materiaalille sopivilla kierrosluvuilla, jotka pysyvät vakioina kuormituksessa.
- Turvakytkin: mekaaninen voimansiirron irtikytkentä, kun porakone jumittuu, turvallista työskentelyä varten.
- Erittäin kevyt ja kompakti akkukäyttöinen vasara hiiliharjattomalla moottorilla väsymättömään poraukseen kaikissa työasennoissa.
- Maksimaalinen porauskapasiteetti, tehokkuus ja käyttöikä hiiliharjattoman tekniikan ja suurtehoisen iskukoneiston ansiosta.
- Pölytön poraus ulkoisella ESA Plus -pölynpoistolla.
- Elektroninen pehmeäkäynnistys tarkkaan aloitusporaukseen.
- LED-työvalo optimaaliseen näkyvyyteen porauskohtaan.
Rakenne
Tehopaketti iskuporaukseen.
Iskuporakoneessa on suurtehoiskukoneisto tarkalla pneumaattisella iskimekanismilla, joka tuottaa vähäisellä painallusvoimalla iskut maksimaalisella iskuenergialla.
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partnerin 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % keskenään yhteensopivia. CAS tarkoittaa Cordless Alliance System -järjestelmää.
Toimitussisältö
Ilman akkua ja laturia.
Sisältää lisäkahvan ja poraussyvyyden rajoittimen.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät nro 073870–073890.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone |
|---|---|
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 0 - 1280 min-1 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 30 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 24 mm |
| Paino ilman akkua | 2.7 kg |
| Suurin iskutaajuus | 4750 min-1 |
| Iskuenergia | 2.2 J |
| Valmistajan merkintä | KH 18 LTX BL 24 |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Työkalunpitimen muoto | SDS Plus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 075561 |
|---|---|
| EAN | 4061792218291 |