Akkukäyttöinen, kompakti iskupora/ruuvinväännin BSB18SBL2
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Akkukäyttöinen, 2-nopeuksinen iskupora/ruuvinväännin, harjaton moottori.
- Elektroninen kierrosluvunsäätö varovaiseen ja turvalliseen poraukseen ja ruuvaukseen, pyörintä oikealle/vasemmalle.
- 2-nopeuksinen täysmetallinen vaihteisto, kytkettävä iskukoneisto poraukseen metalliin, kiveen ja muuriin.
- Monitasoinen vääntömomentin säätö ja irrotettava poraistukka.
Ohje
Sopivia akkuja on saatavilla numeroilla 073846 – 073848. Sopivia latureita ja aloitussarjoja on saatavilla numeroilla 073841 ja 073844.
Malli
Kätevä ja tehokas 18 V:n akkukäyttöinen Sub-Compact-iskuporaruuvain harjattomalla moottorilla.
Toimituksen sisältö
Ilman akkua ja laturia, laatikossa.
Tekniset tiedot
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 32 Nm |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | AEG tyyppi AS 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 40 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 13 mm |
| Maksimivärähtelyt standardin EN mukaisesti (ilman iskuporaustoimintoa) | < 2,5 m/s2 |
| Moottorin rakenne | harjaton |
| Tyypillinen käyttö | Heavy Duty |
| Maksimivääntömomentti, kova | 65 Nm; 65 Nm; 65 Nm |
| Paino | 1.7 kg |
| Valmistajan merkintä | BSB18SBL2-0; BSB18SBL2-0; BSB18SBL2-0 |
| Energiansyöttö | verkkovirtakäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 500 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 1750 min-1 |
| Pakkaus | järjestelmälaukku (HD = Heavy Duty) |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G070115BSB18SBL2 |
|---|---|
| EAN | 4058546403423 |