Akkukäyttöinen, kompakti iskupora/ruuvinväännin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Akkukäyttöinen, 2-nopeuksinen iskupora/ruuvinväännin, harjaton moottori.
- Elektroninen kierrosluvunsäätö varovaiseen ja turvalliseen poraukseen ja ruuvaukseen, pyörintä oikealle/vasemmalle.
- 2-nopeuksinen täysmetallinen vaihteisto, kytkettävä iskukoneisto poraukseen metalliin, kiveen ja muuriin.
- Monitasoinen vääntömomentin säätö ja irrotettava poraistukka.
Ohje
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroilla 073841 – 073848.
Malli
Sub-Compact-poraruuvain parhaan mahdollisen tuottavuuden ja ergonomian takaamiseksi. Soveltuu käytettäväksi ahtaissa tiloissa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone/-ruuvinväännin |
|---|---|
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 32 Nm |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | AEG tyyppi AS 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 40 mm |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah; 2 Ah; 2 Ah |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 13 mm |
| Maksimivärähtelyt standardin EN mukaisesti (ilman iskuporaustoimintoa) | <2,5 m/s2 |
| Moottorin rakenne | harjaton |
| Tyypillinen käyttö | Raskas käyttö |
| Maksimivääntömomentti, kova | 65 Nm; 65 Nm; 65 Nm |
| Paino | 1.4 kg |
| Valmistajan merkintä | BSB 18SBL2-202C; BSB 18SBL2-202C; BSB 18SBL2-202C |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 450 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 1750 min-1 |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1,5–13 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070229 |
|---|---|
| EAN | 4058546403430 |