Akkukäyttöinen iskevä porakone-/ruuvinväännin ilman akkua ja laturia
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Akkukäyttöinen iskevä poraruuvinväännin ilman akkua, latEtuHiiliharjaton POWERSTATE™-moottori.
Rakenne
- Tehokas akkukäyttöinen iskevä porakone-/ruuvinväännin, 2 nopeutta ja moniportainen momentinsäätö.
- REDLITHIUM-ION™ litiumioniakut erillisellä kennojen valvonnalla ja latausilmaisimella.
- Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
- FIXTEC-metallinen pikaistukka karalukituksella.
- Softgrip-kahva korkeaan käyttömukavuuteen.
- LED-valo työalueen valaisuun.
- Hiiliharjaton POWERSTATE™-moottori (ei koko M18BPD4) parhaaseen mahdolliseen hyötysuhteeseen. Erittäin vähäinen kuluminen ja jopa 10 kertaa pidempi käyttöikä kuin vakiomallisilla DC-moottoreilla.
- REDLINK PLUS™-elektroniikka – ylikuormitussuoja ja tehonsäätö.
Huoltovapaa, hiiliharjaton Powerstate-moottori.
Toimitussisältö
Nollaversio – ei sis. akkua eikä laturia. Sis. säilytyslaukun.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät nro 073801 – nro 073840.
Sopiva Bluetooth®-seurantamoduuli löytyy nro 070103 koko BTT-1.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone/ruuvinväännin |
|---|---|
| Maksimitärinät iskuporaustoiminnolla varustetun mukaan | 13,2 m/s2 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Milwaukee tyyppi B 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 16 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 89 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 16 mm |
| Maksimivärähtelyt standardin EN mukaisesti (ilman iskuporaustoimintoa) | 1,33 m/s2 |
| Moottorin rakenne | FUEL™ |
| Tyypillinen käyttö | Heavy Duty |
| Paino | 2,1 kg |
| Valmistajan merkintä | M18FPD-202X |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 550 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 2000 min-1 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (HD = Heavy Duty) |
| Pikaistukan avainväli | 1,5–13 mm |
| Maksimivääntömomentti | 135 Nm |
| Sopii materiaalille | Muuraukset; Betoni; Kivi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070111 |
|---|---|
| EAN | 4058546222086 |