Johdoton iskuporakone/ruuvinväännin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Tehokas akkukäyttöinen iskevä porakone-/ruuvinväännin, 2 nopeutta ja moniportainen momentinsäätö.
- REDLITHIUM-ION™ Red-litiumioniakut erillisellä kennovalvonnalla ja latausilmaisimella.
- Kestävä metallinen vaihteistokotelo pitkää käyttöikää varten.
- FIXTEC metallinen pikaistukka karalukituksella.
- Softgrip-kahva parasta käyttömukavuutta varten.
- LED-valo työalueen valaisuun.
- Harjaton POWERSTATE™-moottori (ei kokoa M18BPD4) mahdollisimman korkeaan hyötysuhteeseen. Erittäin vähäinen kuluminen ja jopa 10× pidempi käyttöikä verrattuna vakiotasavirtamoottoreihin.
- REDLINK PLUS™-elektroniikka – ylikuormitussuoja ja tehonsäätö.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073801–073840.
Sopiva Bluetoot®h-seurantamoduuli löytyy numerosta 070103, koko BTT-1.
Rakenne
FUEL™ akkukäyttöinen kompakti iskevä porakone-/ruuvinväännin, kokonaispituus vain 152 mm. 13-portainen elektroninen momentinsäätö sekä porausasento ja iskuporausasento.
Etu
Kompakti, akku toimii jalkana.
Toimitussisältö
Sisältää 2 kpl litiumioniakkuja, laturin, kuljetuslaukun (HD-box) ja vyöklipsin.
Malli
- Tehokas akkukäyttöinen isku-/poraruuvinväännin, 2 nopeutta ja moniportainen momentinsäätö.
- REDLITHIUM-ION™ Red litiumioniakut erillisellä kennojen valvonnalla ja varaustilan ilmaisimella.
- Kestävä metallinen vaihteistokotelo pitkää käyttöikää varten.
- FIXTEC-metallinen pikaistukka karalukituksella.
- Softgrip-kahva korkeaan käyttömukavuuteen.
- LED-valo työalueen valaisuun.
- Harjaton POWERSTATE™-moottori (ei koko M18BPD4) maksimaaliseen hyötysuhteeseen. Erittäin vähäinen kuluminen ja jopa 10 kertaa pidempi käyttöikä verrattuna vakiomallisiin DC-moottoreihin.
- REDLINK PLUS™-elektroniikka – ylikuormitussuoja ja tehonsäätö.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073801 – 073840.
Sopiva Bluetooth®-seurantamoduuli löytyy numerosta 070103, koko BTT-1.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskevä porakone/ruuvinväännin |
|---|---|
| Maksimitärinät iskuporaustoiminnolla varustetun mukaan | 15.7 m/s2 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Milwaukee tyyppi B 12 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 35 mm |
| Akkukapasiteetti | 4 Ah; 4 Ah; 4 Ah |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 13 mm |
| Maksimivärähtelyt standardin EN mukaisesti (ilman iskuporaustoimintoa) | <2,5 m/s2 |
| Moottorin rakenne | FUEL™ |
| Tyypillinen käyttö | Vahva |
| Paino | 1,5 kg |
| Valmistajan merkintä | M12FPD-402X; M12FPD-402X; M12FPD-402X |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 450 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 1550 min-1 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (HD = Heavy Duty) |
| Akun jännite | 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1,5–13 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Maksimivääntömomentti | 45 Nm |
| Sopii materiaalille | Kivi; Teräs; Kivi; Teräs; Teräs; Kivi; Teräs; Kivi; Teräs; Teräs; Kivi; Teräs; Kivi; Teräs; Teräs |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070110 |
|---|---|
| EAN | 4058546029760 |