Johdoton iskuporakone/ruuvinväännin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Akkukäyttöinen 2-nopeuksinen iskuporakone/ruuvinväännin harjattomalla moottorilla.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen esiporattaessa ja ruuvaamisessa, oikea-/vasenkäynti.
- 2-vaihteinen, kokonaan metallinen vaihteisto, kytkettävällä iskutoiminnolla poraukseen metalliin, kiveen ja muuraukseen.
- Moniasentoinen vääntömomentin säätö ja irrotettava poraistukka.
- Sis. täysmetallinen QuickIN-poraistukka (120 Nm), jossa kovametallipinnoitetut kiristysleuat ja suuret kiristysvoimat.
- FEIN SafetyCell -teknologia. Suojaa akkua ja konetta ylikuormitukselta, ylikuumenemiselta ja syväpurkautumiselta.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät tuotenumeron 073851–073866 alta.
Etu
FEIN SafetyCell -teknologia.
Toimitussisältö
Sis. 1 kpl QuickIN-poraistukka (120 Nm), 1 kpl vyöklipsi, 1 kpl kärkipidike, kuljetuslaukku.
Rakenne
- Sis. QuickIN-kokometallisen pikaistukan (120 Nm), jossa kovametallipinnoitetut leuat ja suuret puristusvoimat.
Akkukäyttöinen 2-vaihteinen iskuporaruuvinväännin harjattomalla moottorilla.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja varmaan käynnistykseen esiporauksessa ja ruuvauksessa, oikea-/vasenkäynti.
- 2-portainen täysin metallinen vaihteisto, kytkettävä iskutoiminto poraukseen metalliin, kiveen ja muuraukseen.
- Moniportainen momentinsäätö ja irrotettava poraistukka.
- FEIN SafetyCell Technology. Suojaa akkua ja konetta ylikuormitukselta, ylikuumenemiselta ja syväpurkautumiselta.
Huomautus
Sopivat vara-akut, aloitussetit ja laturit saatavana nrosta 073851 sekä nroista 073863–073867.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Akkukäyttöinen iskevä poraruuvinväännin |
|---|---|
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 32 Nm |
| Maksimitärinät iskuporaustoiminnolla varustetun mukaan | 13 m/s2 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fein tyyppi E 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 50 mm |
| Akkukapasiteetti | 3 Ah |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 13 mm |
| Maksimivärähtelyt standardin EN mukaisesti (ilman iskuporaustoimintoa) | < 2,5 m/s2 |
| Moottorin rakenne | harjaton |
| Tyypillinen käyttö | Raskas käyttö |
| Maksimivääntömomentti, kova | 60 Nm |
| Paino | 1,8 kg |
| Valmistajan merkintä | ASB 18 Q |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 450 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 2000 min-1 |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Sopii materiaalille | Muuraus; betoni; kivi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070100 |
|---|---|
| EAN | 2050002046450 |