Hydraulinen akkukäyttöinen puristustyökalu M18HCCT M18hcct
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompakti hydraulinen puristustyökalu, joka soveltuu kaapelikenkien ja liitinten puristamiseen 16 mm2 – 300 mm2.
- FORCE LOGIC™ -hydraulinen 53 kN akkukäyttöinen puristustyökalu, puristaa liittimet alle 3 s:ssa.
- Optimaalinen tasapaino koetellun yhdellä kädellä käytettävän ohjauksen ansiosta.
- In-Line-muotoilu ja 350° kääntyvä pää – täydellinen töihin ahtaissa tiloissa.
- ONE KEY™ -yhteensopiva. Tiedonsiirto Bluetooth®-yhteydellä laiteraportointiin mahdollinen.
- PFM (Predictive Force Monitoring). Puristusvoiman automaattinen sovitus liittimeen, optimaalisen puristusvoiman varmistus jokaisella puristuksella sekä koko puristusvoiman visualisointi vihreän valon kautta.
- Korkea luotettavuus pitkäksi aikaa. Huoltoväli 30 000 puristusta.
- Yleispidin yleisimmille U-puristusleuoille.
Toimitussisältö
Laturi M12-18C, kuljetuslaukku.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Puristuspihdit |
|---|---|
| Purutusaika | <3 s |
| Kuparin maks. poikkipinta-ala | 300 mm2 |
| Alumiinin maks. poikkipinta-ala | 150 mm2 |
| Sovellusliitäntä | OneKey |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Milwaukee tyyppi B 18 V |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Valmistajan merkintä | M18HCCT-201C |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Paino akku mukaan lukien | 3,7 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G078254M18HCCT |
|---|---|
| EAN | 4002395138821 |