Akkukäyttöinen popniittityökalu Birdie® CAS Cas
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Akkukäyttöinen työkalu joustavaan käyttöön.
Edut
Suuri työskentelynopeus yhdistettynä korkeaan kapasiteettiin ja elektroniseen ohjaukseen takaa korkean toimintavarmuuden.
Pieni, kätevä ja vain 900 g ilman akkua. Värikoodatut suuttimet helpottavat niiden kohdistamista käytettävään popniittiin. Erittäin helppo ja nopea suuttimien vaihto sekä leukojen huolto ilman työkaluja. Läpinäkyvä keräyssäiliö mahdollistaa niittivarsien täyttöasteen jatkuvan valvonnan. Uuden Click & Twist -toiminnon ansiosta säiliö voidaan tyhjentää nopeasti ja helposti.
Toimitussisältö
Sis. litiumioniakun nro 770524 ja laturin nro 770528, koko CAS L-BOXXissa. Suuttimet 17 / 24; 17 / 27; 17 / 29 ja 17 / 32.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Sokkoniittipihdit |
|---|---|
| Niittausvoima | 10000 N |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Paino akku mukaan lukien | 1,3 kg |
| Sokkoniteille kaikista materiaaleista | 5 mm |
| Iskunpituus | 25 mm |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Tyyppi CAS 18 V |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G770501CAS |
|---|---|
| EAN | 4007081111973 |