Paineilmaruuvain
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kaikki tekniset tiedot koskevat virtauspainetta 6,3 baaria ja ilmoitettua letkun sisähalkaisijaa.
PRO S24 -pistooliruuvinvääntimissä on poiskytkentätoiminto, joka takaa korkean ruuvauslaadun. Nämä työkalut täyttävät teollisuuden tehoa, tarkkuutta ja vakautta koskevat vaatimukset. Ergonomisesti hyvin tasapainotetut PRO-pienruuvaimet ovat käteviä, tehokkaita ja niissä on helppo vääntömomentin säätö.
Varaosa
Valikoidut huoltosarjat (Service-Kits):Lähes kaikkiin Atlas Copcon painetyökaluihin on pyynnöstä saatavissa varaosa-ja huoltosarjoja ennakoivaa huoltoa ja kunnossapitoa varten.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Paino | 0.8 kg |
| Valmistajan merkintä | S2326 |
| Enimmäiskierrosluku: | 2400 min-1 |
| Energiansyöttö | Paineilmatoiminen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
| Melutaso | 83 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 336 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 6.3 mm |
| Paineilmakytkentä | 1/4 tuumaa |
| Liitäntäkierre | BSP |
| Maks. ruuvin ⌀ (8.8–12.9) | M6 |
| Hetkellinen aikaväli | enintään 4,5 Nm |
| Kärkipidike | F 6,3 |
| Pituus | 178 mm |
| Työkalunpitimen mitat | 1/4 tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 079161 |
|---|---|
| EAN | 7322590011406 |