Paineilmaruuvain
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kaikki tekniset tiedot koskevat virtauspainetta 6,3 baaria ja ilmoitettua letkun sisähalkaisijaa.
- Liukukytkimellä.
- Säädettävä momentti.
- Pyörimissuunnan vaihto.
PRO S23 -pistooliruuvinvääntimessä on klassinen liukukytkin, joka laukeaa heti, kun haluttu vääntömomentti on saavutettu. S23-mallit soveltuvat pehmeisiin liitoksiin, peltiruuveille, puuruuveille ja itsekierteittäville ruuveille, joissa vääntömomentti voi tilapäisesti nousta ruuvauksen aikana.
Varaosa
Valikoidut huoltosarjat (Service-Kits):Lähes kaikkiin Atlas Copcon painetyökaluihin on pyynnöstä saatavissa varaosa-ja huoltosarjoja ennakoivaa huoltoa ja kunnossapitoa varten.
Malli
Vääntömomentti säädettävissä ulkopuolelta kääntöhylsyllä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Paino | 1,2 kg |
| Valmistajan merkintä | S2307CE |
| Enimmäiskierrosluku: | 900 min-1 |
| Energiansyöttö | Paineilmatoiminen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
| Toteutus | Pistooli |
| Melutaso | 82 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 504 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 10 mm |
| Paineilmakytkentä | 1/4 tuumaa |
| Liitäntäkierre | BSP |
| Maks. ruuvin ⌀ (8.8–12.9) | M6 |
| Hetkellinen aikaväli | 2,5–10 Nm |
| Työkalunpitimen mitat | 1/4 tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 079163 |
|---|---|
| EAN | 7322590038373 |