Paineilmaiskuruuvain
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tehokas iskuruuvinväännin.
Paineilman poisto kahvan kautta, pyörimissuunta vaihdettavissa myötä- ja vastapäivään.
Tehokas iskuruuvain.
Paineilman poisto kahvan kautta, pyörimissuunta vaihdettavissa myötä- ja vastapäivään.
Varaosa
Valikoidut huoltosarjat (Service-Kits):Lähes kaikkiin Atlas Copcon painetyökaluihin on pyynnöstä saatavissa varaosa- ja huoltosarjoja ennakoivaa huoltoa ja kunnossapitoa varten.
Malli
- Tehokas kaksivasarainen iskukoneisto.
- Kevyt paino ja korkea suorituskyky.
- Pitkäikäinen komposiittiseoskotelo ja -kahva.
- Kolme vääntömomenttiporrasta.
- Ergonominen ja eristävä kahva.
- Kiertosuunnan muutos kahdella painikkeella.
Käyttö
Sopii vaativiin sovelluksiin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Oikea-/vasenkätinen kierre | kyllä |
| Pituus | 160 mm |
| Paino | 1.2 kg |
| Valmistajan merkintä | W2910 |
| Enimmäiskierrosluku: | 6500 min-1 |
| Energiansyöttö | Paineilmakäyttöinen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 3.3 m/s2 |
| Korkeus | 178 mm |
| Toteutus | Pistooli |
| Melutaso | 89 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 1020 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 10 mm |
| Paineilmakytkentä | 1/4 tuumaa |
| Liitäntäkierre | BSP |
| Hetkellinen aikaväli | 150 - 400 Nm |
| Työkalunpitimen mitat | 3/8 tuumaa |
| Maks. ruuvi-⌀ (8,8−2,9) | M14 |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | □ |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 079171 |
|---|---|
| EAN | 7322590051310 |