Iskevä ruuvinväännin (paineilma) Twin Turbo
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Iskuväännin, jossa on tehokas kaksoisvasaramekanismi.
Rakenne
Pitkä käyttöikä ja korkea tehokkuus teollisissa sovelluksissa ja ajoneuvosovelluksissa.
Irrotettava käsikahva, säädettävissä 360 astetta. Twin Turbo -tekniikka. Suurin irrotusmomentti 4100 Nm.
Rakenne
Iskevä ruuvinväännin, jossa tehokas kaksoisvasaramekanismi.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Pituus | 184 mm |
| Paino | 4.5 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 5200 min-1 |
| Energiansyöttö | Paineilmatoiminen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 10.69 m/s2 |
| Melutaso | 99.5 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 243.5 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 13 mm |
| Paineilmakytkentä | 3/8 tuumaa |
| Liitäntäkierre | NPT |
| Työkalunpitimen mitat | 3/4 tuumaa |
| Maks. ruuvi-⌀ (8,8−2,9) | M 20 |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | Neliö |
| Maksimivääntömomentti | 2170 Nm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 079193 |
|---|---|
| EAN | 4000896227143 |