Paineilmakäyttöinen mutterinväännin, kompakti 7732
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Chicago pneumatic
- Tuotenumero
- G0792017732
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Paineilmamutterinväännin comRakenne610 Nm maks. vääntömomentti, paino vain 1,3 kg ja kokonaispituus vain 112 mm. Jumbohammari.
Rakenne
Kompakti ja tehokas mutterinväännin alumiinikotelolla. Käyttäjäystävällinen Side-2-Side-suunnanvalitsin oikea-/vasenkäynnin vaihtoon 2-asentoisen valitsimen avulla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Pituus | 112 mm |
| Paino | 1.3 kg |
| Valmistajan merkintä | 7732 |
| Enimmäiskierrosluku: | 9000 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 12.1 m/s2 |
| Melutaso | 95 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 612 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 10 mm |
| Paineilmakytkentä | 1/4 tuumaa |
| Liitäntäkierre | NPT |
| Hetkellinen aikaväli | 138–420 Nm |
| Työkalunpitimen mitat | 1/2 tuumaa |
| Maks. ruuvi-⌀ (8,8−2,9) | M20 |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | Neliö |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0792017732 |
|---|---|
| EAN | 015451761844 |