Paineilmakäyttöinen mutterinväännin, kompakti
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Paineilmamutterinväännin komRakenne1420 Nm maks. irrotusmomentti. Kaksoisvasaramekanismi.
Rakenne
Kompakti ja tehokas mutterinväännin alumiinikotelolla. Käyttäjäystävällinen Side-2-Side-suunnanvalitsin oikea-/vasenkäynnin vaihtoon 2-asentoisen valitsimen avulla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Pituus | 158 mm |
| Paino | 2.9 kg |
| Valmistajan merkintä | 7762 |
| Enimmäiskierrosluku: | 4850 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 2.8 m/s2 |
| Melutaso | 92.8 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 984 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 13 mm |
| Paineilmakytkentä | 3/8 tuumaa |
| Liitäntäkierre | NPT |
| Hetkellinen aikaväli | 200 - 900 Nm |
| Työkalunpitimen mitat | 3/4 tuumaa |
| Maks. ruuvi-⌀ (8,8−2,9) | M20 |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | Neliö |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 079201 |
|---|---|
| EAN | 015451768911 |