Paineilmakäyttöinen mutterinväännin, kompakti 7731
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Chicago pneumatic
- Tuotenumero
- G0792017731
- Varastotilanne
- 16kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Paineilmamutterinväännin komRakenne415 Nm maks. irrotusmomentti. Jumbohammari-iskumekanismi
Rakenne
Kompakti ja tehokas mutterinväännin alumiinikotelolla. Käyttäjäystävällinen Side-2-Side-suunnanvalitsin oikea-/vasenkäynnin vaihtoon 2-asentoisen valitsimen avulla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Pituus | 112 mm |
| Paino | 1.3 kg |
| Valmistajan merkintä | 7731 |
| Enimmäiskierrosluku: | 6400 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 8.5 m/s2 |
| Melutaso | 93 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 498 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 10 mm |
| Paineilmakytkentä | 1/4 tuumaa |
| Liitäntäkierre | NPT |
| Hetkellinen aikaväli | 96–328 Nm |
| Työkalunpitimen mitat | 3/8 tuumaa |
| Maks. ruuvi-⌀ (8,8−2,9) | M20 |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | Neliö |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0792017731 |
|---|---|
| EAN | 015451720650 |