Paineilmakäyttöinen mutterinväännin ATEX 6748EX
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Chicago pneumatic
- Tuotenumero
- G0792206748EX
- Varastotilanne
- 14kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokas ja erittäin kestävä mutterinväännin, jossa on öljykylvyssä laakeroitu kaksivasarainen iskumekanismi pitkää käyttöikää varten.Helppo yhden käden käyttö. Hyvin tasapainotettu kahva ergonomiseen käsittelyyn, varustettu koukulla ripustusta varten jousitaljaan.
ATEX-sertifioitu.
Tekniset tiedot
| Pituus | 200 mm |
|---|---|
| Valmistajan merkintä | 6748EX |
| Enimmäiskierrosluku: | 8400 min-1 |
| Energiansyöttö | Paineilmatoiminen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 8.7 m/s2 |
| Melutaso | 93 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 852 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 10 mm |
| Paineilmakytkentä | 1/4 tuumaa |
| Liitäntäkierre | NPT |
| Hetkellinen aikaväli | 180–760 Nm |
| Työkalunpitimen mitat | 1/2 tuumaa |
| Maks. ruuvi-⌀ (8,8−2,9) | M20 |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | Neliö |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0792206748EX |
|---|---|
| EAN | 015451720612 |