Paineilmakäyttöinen mutterinväännin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Mutterinväännin erittäin vaativiin käyttökohteisiin ja suuriin kiristysmomentteihin.
Erittäin vankka iskumekanismi kahdella kynsillä (Twin Lobe) mahdollistaa pisimmän mahdollisen käyttöiän vaativassa käytössä. Kiristysvaihe alkaa hitaasti ja kasvaa jokaisen iskun myötä.
Soveltuu kaikkiin käyttökohteisiin. Yksinkertainen kolmen osan rakenne minimoi huoltotarpeen.
Tekniset tiedot
| Pituus | 420 mm |
|---|---|
| Valmistajan merkintä | 6120 |
| Enimmäiskierrosluku: | 3500 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 21,8 m/s2 |
| Melutaso | 97 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 1698 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 13 mm |
| Paineilmakytkentä | 1/2 tuumaa |
| Liitäntäkierre | NPT |
| Hetkellinen aikaväli | 815–2710 Nm |
| Työkalunpitimen mitat | 1 1/2 tuumaa |
| Maks. ruuvi-⌀ (8,8−2,9) | M36 |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | Neliö |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 079204 |
|---|---|
| EAN | 015451729462 |