Pneumaattis-hydraulinen sokkoniittityökalu TAURUS®
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpaine 5–7 bar. Irrotettava dornien keräysastia.
Etu
Leukajärjestelmä takaa erittäin pitkän käyttöiän ja luistamattoman otteen niittidorneista. Pieni paineilman kulutus kaksoistoiminnon ansiosta: niittaus ja jäännösdornin imurointi. Erittäin nopea työsykli.
Toimitussisältö
Asennusavain avainvälit 12/14 ja 14/17.
1 pullo hydrauliöljyä 100 ml ja 1 öljyn täyttöastia.
Toimitussisältö
Sis. suuttimet 17/18, 17/20, 17/220a.
Rakenne
Työpaine 5–7 bar. Irrotettava dornien keräyssäiliö.
Etu
Leukajärjestelmä takaa erittäin pitkän käyttöiän ja luistamattoman pidon niittidorniin. Alhainen paineilman kulutus kaksoistoiminnon ansiosta: niittaus ja katkenneiden dornien imu. Erittäin nopea työsykli.
Toimitussisältö
Asennusavain avainväleille 12/14 ja 14/17.
1 pullo hydrauliöljyä 100 ml ja 1 öljyn täyttöastia.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Sokkoniittipihdit |
|---|---|
| Sokkoniteille kaikista materiaaleista | 3,2 mm |
| Iskunpituus | 15 mm |
| Ilmankulutus niittiä kohti | 1 l |
| Maks. kara-⌀ | 2,5 mm |
| Teräs-/alumiinisille sokkoniiteille enintään | 4 mm |
| Letkuliitäntä | 6 mm |
| Niittausvoima 5 barissa | 4200 N |
| Letkuliitäntä | 1/4 tuuma |
| Paino | 1,3 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 770512 |
|---|---|
| EAN | 4007081560009 |