Pneumaattis-hydraulinen sokkoniittityökalu
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käyttöpaine 6–7 bar. Irrotettava karankeräyssäiliö. Tehokas ja luotettava vetoniittityökalu. Nopea ja varma vetoniittien asennus tehokkaan leukajärjestelmän ansiosta (ei luista niitin karan yli). Portaatta säädettävä imu katkaistujen niittikaroiden siirtämiseksi keräyssäiliöön.
Toimitussisältö
Sis. suuttimet (sopivat teräkselle, ruostumattomalle teräkselle, alumiinille, kuparille): 2,4; 2,4–3,4 ja 4,8 mm. Suutin (sopii alumiinille): 6 mm. 1 pullo hydrauliöljyä 50 ml.
Rakenne
Työpaine 6–7 bar. Irrotettava vetotappien keräyssäiliö. Tehokas ja luotettava sokkoniittityökalu. Nopea ja varma sokkoniittien asennus vahvan leukajärjestelmän ansiosta (ei luista niitin vetotapilla). Portaaton, säädettävä imutoiminto katkenneiden vetotappien siirtämiseksi keräyssäiliöön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Sokkoniittipistooli |
|---|---|
| Sokkoniteille kaikista materiaaleista | 4,8 mm |
| Iskunpituus | 20.5 mm |
| Ilmankulutus niittiä kohti | 5,1 l |
| Maks. kara-⌀ | 3,5 mm |
| Letkuliitäntä | 8 mm |
| Paino | 1,7 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 770513 |
|---|---|
| EAN | 8033371219216 |