Märkä- ja kuivaimuri
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tehokas, yleiskäyttöinen märkä-/kuivaimuri suurella imuteholla ja kompaktilla rakenteella. Letkun säilytys ja tarvikkeiden pidike laitteessa.
Automaattinen poiskytkentä, kun säiliön enimmäistäyttötaso on saavutettu.
- Laskostettu suodatin mahdollistaa märkä- ja kuivaimuroinnin ilman suodattimen irrotusta.
- Automaattinen Tact-suodattimenpuhdistusjärjestelmä mahdollistaa keskeytymättömän työskentelyn pienin huoltokustannuksin ja suodattimen pitkän käyttöiän.
- Keskimmäisellä kiertosäätimellä voidaan vaihtaa imurointiohjelmien välillä vaivattomasti.
Huomautus
Käytä öljylle ja öljypitoisille aineille teollisuusimuria nro 078522.
Malli
- Päällä sijaitseva suuri Eco-litteälaskossuodatin mahdollistaa märkä- ja kuivaimuroinnin ilman suodattimen irrotusta.
- Keskimmäisellä kiertosäätimellä voidaan vaihtaa imurointiohjelmien välillä vaivattomasti.
- Automaattinen Tact-suodattimenpuhdistusjärjestelmä mahdollistaa keskeytymättömän työskentelyn pienin huoltokustannuksin ja suodattimen pitkän käyttöiän.
- Vankka 30 litran säiliö puskurilla ja kääntyvillä metallipyörillä.
Toimitussisältö
Sis. letku kiinnityksellä, metalli-imusuutinputki 2×0,5 m, lattia- ja rakosuulakkeen, laskostetun lattasuodattimen tai paperisen suodatinpussin.
Rakenne
Tehokas, monikäyttöinen märkä- ja kuivaimuri suurella imuteholla ja kompaktilla rakenteella. Letkun säilytys ja tarviketeline koneessa.
Automaattinen pysäytys, kun säiliön maksimitäyttötaso on saavutettu.
- Laskossuodatin mahdollistaa märkä- ja kuivaimuroinnin ilman suodattimen irrotusta.
- Tact-automaattinen suodattimenpuhdistusjärjestelmä mahdollistaa keskeytymättömän työskentelyn, alhaiset huoltokustannukset ja suodattimen pitkän käyttöiän.
- Keskitetyn kiertokytkimen avulla imutilojen välillä voidaan vaihtaa helposti.
Huomautus
Käytä öljylle ja öljypitoisille aineille teollisuusimuria nro 078522.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Märkä- ja kuivaimuri |
|---|---|
| Leveys | 370 mm |
| Pituus | 560 mm |
| Paino | 13,9 kg |
| Valmistajan merkintä | NT 30/1 Tact L *EU |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1380 W |
| Korkeus | 580 mm |
| Ilmatilavuusvirta | 74 l/s |
| Melutaso | 69 dB(A) |
| Tyhjiö | 254 mbar |
| Turbiinien lukumäärä | 1 |
| Huomautus | Kestävä säiliö törmäyssuojalla |
| Kaapelin pituus | 7,5 m |
| Imuletkun pituus | 2,5 m |
| Suodattimen puhdistus | Tact-automaattinen suodattimenpuhdistus |
| Pölyluokka – pölynimuri | L; L; L |
| Nimellinen liitäntäkoko | 35 mm |
| Suodatinjärjestelmä | Eco-litteälaskossuodatin |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 078521 |
|---|---|
| EAN | 4039784973299 |