Multimar-yleismittalaite
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tukeva putkirakenne, hiottu ja kovakromattu. Kaksi haarapidikettä eri mittakärjille. Mittausaluetta voidaan laajentaa noin 75 mm kääntämällä haarat. Voidaan käyttää kaikkien mittakellojen tai hienomittakellojen kanssa, joissa on varsi-⌀ 8 h6 mm (toimitetaan ilman mittakelloa).
- Suuri mittausvarmuus ja toistotarkkuus erittäin tarkan kuulajohdon ansiosta.
- Lämpösuojattu kahva
- Mittavoiman suunta voidaan vaihtaa ulko- tai sisämittaukseen.
- Vakio mittavoima sisäänrakennetun mittavoimajousen ansiosta.
- Liikkuva mittavarren pidike on välyksetön ja kitkaltaan minimoitu, ja se on laakeroitu tarkkaan kuulajohteeseen.
- Vankka, hiottu ja kovakromattu pylväs.
- Helppo asennus tuki- ja asennuslohkon ansiosta.
Käyttötiedot
- Ulko- ja sisämitat.
- Ulkoinen ja sisäinen kierre.
- Keskitysreunat
- Kapeat olakkeet, pistot ja urat.
- Ulkoinen ja sisäinen kartio.
- Ulkoiset ja sisäiset hammasprofiilit ym.
Huomautus
Pyynnöstä mittausalueeseen 2500 mm asti CFK-kevytputkella.
Tekniset tiedot
| Pakkaus | Stabil box |
|---|---|
| Mittausalue | 12 mm |
| Mittausalue ulkopuolelta | 580–985 mm |
| Sisäinen mittausalue | 610–1015 mm |
| Mittausalue | 610–1015 mm |
| Sarja | Multimar |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428051 |
|---|---|
| EAN | 4059192024925 |