Tarkkuussisämikrometrit mittakellolla 18–35 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Itsekeskittävä sisämitta kolmen pisteen kosketuksella. Mittalaitteen runko ja mittakello mattakromattuja. Mittakello suojattu iskuilta muovikotelolla. Rungossa käsisuoja tasaisemman lämpötilan varmistamiseksi. Mittari asetetaan reiän ⌀:n mukaan eri pituisilla, vaihdettavilla mittatapeilla ja välikappaleilla.
Mittaustapit kovametallista tunnustelupallolla.
Käyttötiedot
Vertailumittari reikien tarkastukseen ⌀-tarkkuuden, sylinterimäisyyden ja pyöreyden osalta.
Toimitussisältö
Sis. mittakello nro 432051 koko 10/58, jaolla 1/100 mm.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | 2-pisteinen sisäpuolinen tarkkuusmittakello |
|---|---|
| Pakkaus | Kestävä kotelo |
| Normi | Verstasstandardi |
| Mittausalue | 18 - 35 mm |
| Mittaussyvyys | 100 mm |
| Mittakärkien lukumäärä | 9 |
| Toistotarkkuus ilman mittakelloa | 0.5 µm |
| Keskiölaatan leveys | 12.7 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43520318-35 |
|---|---|
| EAN | 4946368854885 |