Mittakello
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mitat DIN EN ISO 463:n mukaiset, painos kesäkuu 2006. Tarkkuusmittakellot metallirungolla, kiinnitystapin halkaisija 8 mm h6, karkaistu ja hiottu. Kellotaulua voidaan kiertää ulkorenkaasta osoittimen nollaamiseksi. Keskiosoittimella 1/100 mm:n lukema, pienellä osoittimella apuasteikolla 1 mm:n lukema.
Erikoistarvikkeet
Erikoisanturi nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Normi | DIN 878 |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 10 mm |
| Mittausvoima | 0,4–1,4 N |
| Asteikon arvo | 0.01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 13 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | DIN 878 |
| Silmukka mittakellon takapuolella | kyllä |
| Lukema | 1/100 mm |
| Lukema | 1/100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 432051 |
|---|---|
| EAN | 4946368841915 |