Sisäpuolinen tarkkuusmittakello 18–35 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaksipistemittari tarkkuusmittaukseen joustavalla keskityslevyllä.
Kevyt ja tukeva rakenne, jossa hiilikuituvahvisteisesta muovista valmistetut osat; tämä tarkoittaa pienempää lämpölaajenemista ja parempaa korroosiosuojausta. Lisäksi instrumenttipitimen käsisuoja vähentää lämpötilavaikutuksia. Mittatapin liike välittyy kevyesti ja tarkasti kaarisegmentin kautta. Säädettävissä eri ⌀-arvoille karkaistulla teräskuulalla varustettujen kiinteiden mittatappien avulla.
Käyttötiedot
Sopii reikien ⌀:n, pyöreyden ja sylinterimäisyyden tarkkaan mittaukseen sekä sisäprofiilien mittaukseen.
Toimitussisältö
Sisäpuolinen tarkkuusmittalaite puulaatikossa (ilman mittakelloa).
Erikoislisävarusteet
Tarkkuusmittakello nro 434674, induktiivinen tarkkuusmittakello nro 434671, vasenkätinen mittakello nro 434807 koko 10, digitaalinen mittakello nro 434322, asetusrenkaat nro 484030.
Huomautus
Kun käytetään tarkkuusmittakelloja, tarvitaan lisäksi jatke nro 434920 koko 10 tai mittakärki nro 434900 koko 16.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Saa käyttää vain koneen ollessa pysähdyksissä.
- Käytettäväksi yhdessä mittakellojen, tarkkuusmittakellojen tai sähköisten mittakärkien kanssa, joissa on kiinnitysvarsi Ø 8 h6.
- Teollisuus- ja yksityiskäyttöön.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Käytä vain alkuperäisiä vara- ja kulutusosia.
Sopimaton käyttö
- Älä altista iskuille, tärähdyksille tai suurille kuormille.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä altista lamppua kovalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai nesteille.
Rakenne
Kaksipistemittari tarkkuusmittaukseen jousitetulla keskityslevyllä.
Kevyt ja tukeva rakenne, jossa hiilikuituvahvisteisesta muovista valmistettuja elementtejä, mikä merkitsee pienempää lämpölaajenemista ja parempaa korroosiosuojausta. Lisäksi instrumenttipitimen käsisuoja vähentää lämpötilavaikutuksia. Mittatapin liike välittyy kevyesti ja tarkasti kammi-segmentin kautta. Säädettävissä eri ⌀-mitoille kiinteillä mittatapeilla, joissa on karkaistusta teräksestä valmistettu kuula.
Käyttötiedot
Sopii reikien ⌀:n, pyöreyden ja sylinterimäisyyden tarkkoihin mittauksiin sekä sisäprofiilien mittaukseen.
Toimitussisältö
Sisäpuolinen hienomittalaite puulaatikossa (ilman mittakelloa).
Erikoistarvikkeet
Hienomittakello nro 434674, induktiivinen hienomittakello nro 434671, vastapäivään käyvä mittakello nro 434807 koko 10, digitaalinen mittakello nro 434322, asetusrenkaat nro 484030.
Huomautus
Kun hienomittakelloja käytetään, tarvitaan lisäksi jatke nro 434920 koko 10 tai mittakärki nro 434900 koko 16.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | C4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | 2-pisteinen sisäpuolinen tarkkuusmittalaite |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Pajastandardi |
| Mittausalue | 18 - 35 mm |
| Mittaussyvyys | 146 mm |
| Mittalevyjen määrä | 2 |
| Mittakärkien lukumäärä | 9 |
| Toistotarkkuus ilman mittakelloa | 1 µm |
| Keskiölaatan leveys | 14.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43519018-35 |
|---|---|
| EAN | 4045197726377 |