Digitaalinen XTL sisämikrometri (pikamittalaite) Bluetooth®-toiminnolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-pisteinen sisämittainen pikamittalaite umpipohjareikien mittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Kiinteät mittausleuat kovametallia; koosta 12,5–16 alkaen kovametalliset mittakärjet. Lukema suurelta, kontrastikkaalta digitaalinäytöltä. Varma ja virheetön mittaus ilman noniusta. Ihanteellinen pystysuuntaisiin porausmittauksiin.
Toiminnot
- mm/tuuma-vaihto.
- 2 esiasetusarvon asetus.
- Päälle/pois-/tallennuspainike.
Toimitussisältö
Mittausvipu, mittapää UKAS-sertifikaatilla, sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498950 (koosta 20 alkaen), nro 498951 (kokoon 20 asti), asetusrenkaat nro 484030, jatke nro 428510.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | 3-pisteinen sisämittalaite |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä |
| Kalibrointi | B6 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Vakiomittasyvyys | 85 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 235 mm |
| Mittausalue | 80 - 100 mm |
| Virheraja | 0.005 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428761 |
|---|---|
| EAN | 2050002078086 |