Digitaalinen sisämittainen pikalukumikrometri dataulostulolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-piste-sisämikrometrit eli sisäiset pikalukumikrometrit, joissa on liitäntäkierre mittapäiden helppoa vaihtoa varten. Itsekeskittävä mittapää; 12 mm:stä alkaen mittaleuat kovametallia. 40 mm:stä alkaen alumiininen mittapää painon säästämiseksi.
12 mm:stä alkaen mittaus reiän pohjaan asti.
Sisäiset pikalukumikrometrit vipuvetäytymisellä koko mittausalueella. Suuri kääntyvä (270 astetta) näyttö käytännöllisillä mittaustoiminnoilla, esim. 3 PRESET, toleranssinäyttö 3 värillisen LEDin ja näytön symbolien avulla, ABS.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Jatke nro 428950, datakaapeli nro 498941, säätörenkaat nro 484030, kiinnityslevy kaarimikrometritelineelle nro 428951.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | 3-pisteinen sisämittalaite |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Kalibrointi | B6 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Vakiomittasyvyys | 76 mm |
| Mitta a | 0,5 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Mittausalue | 40–50 mm |
| Virheraja | 0.004 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428933 |
|---|---|
| EAN | 4059192065362 |