Digitaalinen sisäpuolinen pikamittalaite dataulostulolla ja i-wi:llä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-piste-sisämikrometrit, sekä sisäpuoliset pikamittalaitteet, joissa on liitäntäkierre mittapäiden helppoa vaihtoa varten. Itsekeskittävä mittapää, 12 mm:stä alkaen kovametallimittaleuoilla. 40 mm:stä alkaen alumiininen mittapää painon säästämiseksi.
12 mm:stä alkaen mittaus reiän pohjaan asti.
Sisäpuoliset pikamittalaitteet vipupalautuksella koko mittausalueella. Suuri, kääntyvä (270 astetta) näyttö käytännöllisillä mittaustoiminnoilla, esim. 3 PRESET, toleranssinäyttö 3 värillisen LEDin ja näytön symbolien avulla, ABS.
Lisäksi sisäänrakennetulla i-wi-radiolähetysjärjestelmällä mittaustietojen helppoa ja langatonta siirtoa varten mihin tahansa tietokoneeseen.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoislisävarusteet
Jatke nro 428950, datakaapeli nro 498941, asetusrenkaat nro 484030, kiinnityslevy mikrometritelineelle nro 428951.
i-wi Stick -langaton vastaanotin nro 498912, koko STICK.
Toiminto
IP65: suoja roiskevedeltä kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis), sekä täydellinen kosketussuoja.
Malli
3-piste-sisämikrometrit tai sisäpuoliset pikamittalaitteet, joissa liitäntäkierre mittapäiden helppoa vaihtoa varten. Itsekeskittyvä mittapää, alkaen 12 mm kovametallisilla mittaleuoilla. Alkaen 40 mm alumiininen mittapää painon säästämiseksi.
Alkaen 12 mm mittausta varten reiän pohjaan asti.
Sisäpuoliset pikamittalaitteet vipusisäänvedolla koko mittausalueella. Suuri kääntyvä (270 astetta) kosketusnäyttö käytännöllisillä mittaustoiminnoilla, esim. 3 PRESET, toleranssinäyttö 3 värillisen LEDin ja näytön symbolien avulla, ABS.
Lisäksi integroidulla i-wi-radiosysteemillä mittaustietojen helppoa ja langatonta siirtoa varten haluttuun tietokoneeseen.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Jatke nro 428950, datakaapeli nro 498941, asetusrenkaat nro 484030, kiristyslevy kaarimikrometritelineeseen nro 428951.
i-wi Stick -langaton vastaanotin nro 498912, koko STICK.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | 3-pisteinen sisäpuolinen mittalaite |
| Pakkaus | Vankka kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Kalibrointi | B6 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Vakiomittasyvyys | 58 mm |
| Mitta a | 1,5 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Mittausalue | 6–8 mm |
| Virheraja | 0,004 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428934 |
|---|---|
| EAN | 4059192065478 |