2-pistepikamittalaite DM1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Vankka rakenne käytettäväksi suoraan monitoimikoneen vieressä. Sisä- ja ulkohalkaisijoiden, heiton, urien ja seinämäpaksuuksien tarkistukseen 2 µm toistotarkkuudella.
Voidaan käyttää kaikkien mittakellojen tai hienomittakellojen kanssa, joissa on varsi-⌀ 8 h6 ja suurin kotelo-⌀ 62 mm (toimitetaan ilman mittakelloa).
Etu
Lyhyet mittaus- ja asetusaikat, kestävä ja huoltovapaa
Toimitussisältö
Täysin koottu mittalaite;
sis. 2 paria TiN-pinnoitettuja mittalevyjä (1×⌀ 8 mm / 1×⌀ 13 mm), 3 kuusiokoloavainta (3, 4 ja 5 mm).
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaksipistemittalaite |
| Mittausvoima | 2.6 N |
| Mittausalue ulkopuolelta | 6 - 130 mm |
| Sisäinen mittausalue | 18 - 135 mm |
| Leveys | 167 mm |
| Pituus | 202 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428030 |
|---|---|
| EAN | 4045197412089 |