Ulkopuolinen pikamittari kellolla putkille
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa on kovametalliset pallomaiset mittauskärjet. Liikkuvan mittausvarren liike välitetään mittakellolle. Mittaustulos voidaan lukea suoraan.
Toiminto
IP65: Suojaus suihkuvedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Malli
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa pallomaiset mittakärjet kovametallia. Liikkuvan mittavarren liike välittyy mittakelloon. Mittaustulos voidaan lukea suoraan.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C7 |
| Tuotetyyppi | Ulkopuolinen pikamittausanturi |
| Normi | Korjaamonormi |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testiraportti |
| Mittausalue | 0–20 mm |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittakellon ⌀ | 65 mm |
| Pallomainen kovametallikärki ⌀ | 1,5 mm |
| Suurin varren pituus l (mittaussyvyys) | 80 mm |
| Pienin reiän ⌀ | 10 mm |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Kalibrointi | C7 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testiraportti |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 438560 |
|---|---|
| EAN | 2050001036773 |