Ulkoinen pikamittalaite kellolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa on kovametalliset pallomaiset mittauskärjet. Liikkuvan mittavarren liike siirretään mittakelloon. Mittaustulos voidaan lukea suoraan.
Käyttötiedot
Ulkourien, ainepaksuuksien, levyjen, putkiseinämien, kalvojen jne. nopeaan mittaamiseen.
Toiminto
IP65: Suojaus roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Malli
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa pallomaiset kovametalliset mittauskärjet. Liikkuvan mittausvarren liike välitetään mittakellolle. Mittaustulos voidaan lukea suoraan.
Käyttötiedot
Ulkopuolisten urien, seinämäpaksuuksien, levyjen, putkiseinämien, kalvojen ym. nopeaan mittaukseen.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C7 |
| Tuotetyyppi | Ulkopuolinen pikamittausanturi |
| Normi | Korjaamonormi |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testiraportti |
| Mittausalue | 0–10 mm |
| Virheraja | 0,015 mm |
| Lukema | 0.005 mm |
| Mittakellon ⌀ | 65 mm |
| Pallomainen kovametallikärki ⌀ | 1,5 mm |
| Suurin varren pituus l (mittaussyvyys) | 35 mm |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Kalibrointi | C7 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testiraportti |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 438555 |
|---|---|
| EAN | 2050002040878 |