Ulkopuolinen paksuusmittari kellolla 0–10 mm 0–10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, pallomaiset kovametalliset mittakärjet. Liikkuvan mittavarren liike välittyy mittakelloon. Mittaustulos voidaan lukea suoraan.
Käyttötiedot
Ulkopuolisten urien, ainepaksuuksien, levyjen, putkiseinämien, kalvojen jne. nopeaan mittaukseen.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C7 |
| Tuotetyyppi | Ulkopuolinen pikalähetin |
| Normi | Työpajanormi |
| Mittausalue | 0 - 10 mm |
| Virheraja | 0,1 mm |
| Lukema | 0.1 mm |
| Mittakellon ⌀ | 50 mm |
| Pallomainen kovametallikärki ⌀ | 2 mm |
| Suurin varren pituus l (mittaussyvyys) | 36 mm |
| Kalibrointi | C7 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4385450-10 |
|---|---|
| EAN | 4045197634641 |