Digitaalinen pikamittalaite ulkomittaukseen
Tuotekuvaus
Rakenne
Yksi kiinteä ja yksi liikkuva varsi, joissa on kovametalliset pallomaiset mittauskärjet.
Digitaalinäyttö absoluuttisarvolle.Esiasetusarvoja syöttämällä poikkeamat voidaan määrittää mistä tahansa arvosta.
Toimitussisältö
Sis. latausalustan liitäntätarvikkeineen sekä käyttöohjeen.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeliadapteri nro 498954 koko A3, datakaapeli nro 497440, langaton adapteri nro 498954 koko A4.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä upotusta veteen vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Yksi kiinteä ja yksi liikkuva varsi, joissa on kovametalliset pallomaiset mittauskärjet.
Digitaalinen absoluuttinäyttö.Esiasetusarvojen syötön avulla poikkeamat voidaan määrittää mistä tahansa arvosta.
Toimitussisältö
Sis. latausalustan liitäntätarvikkeineen ja käyttöohjeen.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeliadapteri nro 498954 koko A3, datakaapeli nro 497440, langaton adapteri nro 498954 koko A4.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | C7 |
| Tuotetyyppi | Ulkoinen pikamittapää |
| Normi | Verstasstandardi |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertakäyttöinen asetus |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastuspöytäkirja |
| Mittausalue | 0–15 mm |
| Virheraja | ±0,010 mm |
| Pallomainen kovametallikärki ⌀ | 1.5 mm |
| Suurin varren pituus l (mittaussyvyys) | 45 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Kalibrointi | C7 |
| Uran enimmäissyvyys | 15 mm |
| Pienin urasyvyys | 2.5 mm |
| Numeroaskelarvon lukema | 0.001 mm; 0.002 mm; 0.005 mm; 0.01 mm; 0.001 mm; 0.002 mm; 0.005 mm; 0.01 mm; 0.001 mm; 0.002 mm; 0.005 mm; 0.01 mm |
| Mittausvoima | 1.3–1.5 N |
| Toistotarkkuus | 0.005 mm |
| Mittauskosketinpituus ylhäällä hb | 17 mm |
| Mittakosketinpituus alhaalla hf | 17 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastuspöytäkirja |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 438990 |
|---|---|
| EAN | 2050001918987 |