Digitaalinen pikamittalaite ulkomittaukseen, pallokärjellä varustettu mittakosketin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa kovametalliset pallomaiset mittakärjet.
Absoluuttimittauksen digitaalinen näyttö.
Esiasetusarvoja syöttämällä voidaan poikkeamat määrittää mistä tahansa arvosta.
Toimitussisältö
Sisältää 2 paristoa 081561, koko LR3.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeliadapteri nro 498954, koko A2, datakaapeli nro 497440 sekä langaton adapteri nro 498954, koko A5.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä upotusta veteen vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa pallomaiset kovametalliset mittauskärjet.
Digitaalinäyttö absoluuttiselle arvolle.
Esiasetusarvojen syötöllä poikkeamat voidaan määrittää mistä tahansa arvosta.
Toimitussisältö
Sis. 2 paristoa 081561, koko LR3.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeliadapteri nro 498954, koko A2, datakaapeli nro 497440 ja langaton adapteri nro 498954, koko A5.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | C7 |
| Tuotetyyppi | Ulkoinen pikamittausanturi |
| Normi | Pajastandardi |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertaluonteinen asetus |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastuspöytäkirja |
| Mittausalue | 0 - 50 mm |
| Virheraja | 0,05 mm |
| Pallomainen kovametallikärki ⌀ | 3 mm |
| Suurin varren pituus l (mittaussyvyys) | 167 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Kalibrointi | C7 |
| Numeroaskelarvon lukema | 0.001 mm; 0.002 mm; 0.005 mm; 0.01 mm; 0.02 mm; 0.05 mm; 0.001 mm; 0.002 mm; 0.005 mm; 0.01 mm; 0.02 mm; 0.05 mm; 0.001 mm; 0.002 mm; 0.005 mm; 0.01 mm; 0.02 mm; 0.05 mm |
| Mittausvoima | 0.9 - 1.2 N |
| Toistotarkkuus | 0.03 mm |
| Mittauskosketinpituus ylhäällä hb | 30 mm |
| Mittakosketinpituus alhaalla hf | 30 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastuspöytäkirja |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 438573 |
|---|---|
| EAN | 2050002053175 |