Pikamittari sisämittaukseen
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa kovametalliset pallomaiset mittauskärjet. Liikkuvan mittausvarren liike välittyy mittakelloon. Mittaustulos voidaan lukea suoraan.
Toiminto
IP65: suojaus huuhteluvedeltä kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa on kovametalliset pallomaiset mittauskärjet. Liikkuvan mittausvarren liike välitetään mittakelloon. Mittaustulos voidaan lukea suoraan.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C7 |
| Tuotetyyppi | Pikamittari sisämittaukseen |
| Normi | Verstasstandardi |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastuspöytäkirja |
| Mittausalue | 5 - 15 mm |
| Virheraja | 0,015 mm |
| Lukema | 0.005 mm |
| Mittakellon ⌀ | 65 mm |
| Pallomainen kovametallikärki ⌀ | 0,6 mm |
| Suurin varren pituus l (mittaussyvyys) | 35 mm |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Kalibrointi | C7 |
| Uran enimmäissyvyys | 2.3 mm |
| Pienin urasyvyys | 0.8 mm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastuspöytäkirja |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 438950 |
|---|---|
| EAN | 2050001661616 |