Digitaalinen sisämikrometri pitkällä mittakärjillä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa kovametalliset pallomaiset mittauskärjet.
Digitaalinen näyttö absoluuttiselle arvolle. Esiasetusarvoja syöttämällä voidaan poikkeamat määrittää mistä tahansa arvosta.
Toimitussisältö
Sis. 2 paristoa nro 081561, koko LR3, käyttöohje.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeliadapteri nro 498954, koko A2, datakaapeli nro 497440, langaton adapteri nro 498954, koko A5.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upotusta vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, pallomaiset kovametalliset mittakärjet.
Digitaalinäyttö absoluuttisarvolle. Syöttämällä esiasetusarvot voidaan poikkeamat määrittää mistä tahansa arvosta.
Toimitussisältö
Sis. 2 paristoa nro 081561 koko LR3, käyttöohje.
Erikoisvarusteet
Datakaapeliadapteri nro 498954 koko A2, datakaapeli nro 497440, langaton adapteri nro 498954 koko A5.
Tekniset tiedot
| Mittausalue | 70–100 mm |
|---|---|
| Virheraja | 0,04 mm |
| Pallomainen kovametallikärki ⌀ | 2 mm |
| Suurin varren pituus l (mittaussyvyys) | 127 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Kalibrointi | C7 |
| Uran enimmäissyvyys | 8.5 mm |
| Pienin urasyvyys | 2.5 mm |
| Numeroaskelarvon lukema | 0,02 mm; 0,001 mm; 0,005 mm; 0,01 mm; 0,002 mm; 0,05 mm; 0,02 mm; 0,001 mm; 0,005 mm; 0,01 mm; 0,002 mm; 0,05 mm; 0,02 mm; 0,001 mm; 0,005 mm; 0,01 mm; 0,002 mm; 0,05 mm |
| Mittausvoima | 1.3 - 1.8 N |
| Toistotarkkuus | 0.02 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 438979 |
|---|---|
| EAN | 2050002053212 |