Digitaalinen sisäpuolinen pikamittalaite
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa on kovametalliset pallomaiset mittakärjet.
Digitaalinen absoluuttinen näyttö. Syöttämällä esiasetusarvot poikkeamat voidaan määrittää mistä tahansa arvosta.
Toimitussisältö
Sis. 2 paristoa nro 081561, koko LR3, käyttöohje.
Lisävarusteet
Datakaapelisovitin nro 498954, koko A2, datakaapeli nro 497440, langaton sovitin nro 498954, koko A5.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upottamista vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa kovametalliset pallomaiset mittakärjet.
Digitaalinen näyttö absoluuttiselle arvolle. Esiasetusarvoja syöttämällä voidaan poikkeamat määrittää mistä tahansa arvosta.
Toimitussisältö
Sis. 2 paristoa nro 081561, koko LR3, käyttöohje.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeliadapteri nro 498954, koko A2, datakaapeli nro 497440, langaton adapteri nro 498954, koko A5.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | C7 |
| Tuotetyyppi | Pikamittalaite sisäiseen mittaukseen |
| Normi | Verstasstandardi |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertakäyttöinen asetus |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä; USB-liitäntä |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Mittausalue | 5 - 15 mm |
| Virheraja | 0,015 mm |
| Pallomainen kovametallikärki ⌀ | 0.6 mm |
| Suurin varren pituus l (mittaussyvyys) | 35 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Kalibrointi | C7 |
| Uran enimmäissyvyys | 2.3 mm |
| Pienin urasyvyys | 0.8 mm |
| Numeroaskelarvon lukema | 0.002 mm; 0.02 mm; 0.001 mm; 0.01 mm; 0.05 mm; 0.005 mm; 0.002 mm; 0.02 mm; 0.001 mm; 0.01 mm; 0.05 mm; 0.005 mm; 0.002 mm; 0.02 mm; 0.001 mm; 0.01 mm; 0.05 mm; 0.005 mm |
| Mittausvoima | 0.8 - 1.2 N |
| Toistotarkkuus | 0.005 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 438965 |
|---|---|
| EAN | 2050002040960 |