Digitaalinen sisäpuolinen pikamittakello 3-pistetunnustuksella
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, kovametalliset pallomaiset mittauskärjet.
Digitaalinäyttö absoluuttista arvoa varten. Syöttämällä esiasetusarvoja poikkeamat voidaan määrittää mistä tahansa arvosta.
3-pistetunnustelu mittausarvon nopeaan ja varmaan määrittämiseen.
Toimitussisältö
Sisältää 2 paristoa nro 081561, koko LR3, käyttöohje.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeliadapteri nro 498954, koko A2, datakaapeli nro 497440, langaton adapteri nro 498954, koko A5.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä upotusta veteen vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
1 kiinteä ja 1 liikkuva varsi, joissa kovametalliset pallomaiset mittakärjet.
Digitaalinen näyttö absoluuttiselle arvolle. Syöttämällä esiasetusarvoja voidaan poikkeamat määrittää mistä tahansa arvosta.
3-pistetunnustus mittausarvon nopeaan ja varmaan määrittämiseen.
Toimitussisältö
Sis. 2 paristoa nro 081561 koko LR3, käyttöohje.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeliadapteri nro 498954 koko A2, datakaapeli nro 497440, langaton adapteri nro 498954 koko A5.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | C7 |
| Tuotetyyppi | Pikamittari sisäpuoliseen mittaukseen |
| Normi | Korjaamonormi |
| Mittausarvomuisti | kertaluonteinen nolla-asennon säätö |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä; USB-liitäntä |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastuspöytäkirja |
| Mittausalue | 40 - 60 mm |
| Virheraja | 0,02 mm |
| Suurin varren pituus l (mittaussyvyys) | 84 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Kalibrointi | C7 |
| Uran enimmäissyvyys | 8 mm |
| Pienin urasyvyys | 1.6 mm |
| Numeroaskelarvon lukema | 0.01 mm; 0.005 mm; 0.02 mm; 0.002 mm; 0.001 mm; 0.05 mm; 0.01 mm; 0.005 mm; 0.02 mm; 0.002 mm; 0.001 mm; 0.05 mm; 0.01 mm; 0.005 mm; 0.02 mm; 0.002 mm; 0.001 mm; 0.05 mm |
| Mittausvoima | 1.1 - 1.6 N |
| Toistotarkkuus | 0.01 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Mittauskärjen muoto | 3 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastuspöytäkirja |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 438985 |
|---|---|
| EAN | 2050002041004 |