Pinnoitepaksuusmittari, taskumallinen leptoskooppi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kestävät, helppokäyttöiset pinnoitepaksuusmittarit teräksen ja ei-rautametallien (NE) pinnoitepaksuuksien tarkkaan, rikkomattomaan testaukseen.
- Mittausanturi on integroitu laitteeseen – valmis mittaukseen suoraan ilman kalibrointia.
- Yhden ja kahden pisteen kalibrointi keskiarvojen muodostuksella voidaan suorittaa.
- Johdoton paristokäyttö, automaattinen virrankatkaisu.
- Mukava selkokielinen käyttöopastus, useita kieliä.
- Graafinen taustavalaistu näyttö.
- Suuret, helposti luettavat numerot.
- Dataliitäntä lämpökirjoittimelle.
Toimitussisältö
Kuljetuslaukku, testikappale (koko 2021: yksi osa; koko 2026: kaksi osaa), kalibrointikalvosarja (kaksi osaa), 1 paristo nro 081561 koko LR3, käyttöohje ja kalibrointipöytäkirja.
Huomautus
Versio mittausarvomuistilla ja tilastotoiminnolla pyynnöstä.
Rakenne
Fe-/NFe-yhdistelmälaite. Alusta tunnistetaan automaattisesti. Soveltuu myös ei-johtavien kerrosten mittaamiseen, esim. anodisoinnin ja lakan mittaamiseen kaikilla ei-rautametalleilla, esim. alumiinilla, kuparilla ja messingillä.
Malli
Vankat, helppokäyttöiset pinnoitepaksuusmittarit pinnoitepaksuuksien tarkkaan, rikkomattomaan testaukseen teräksellä ja ei-rautametalleilla (NE).
- Mitta-anturi integroitu laitteeseen – valmis mittaukseen suoraan ilman kalibrointia.
- Yhden ja kahden pisteen kalibrointi keskiarvojen muodostuksella mahdollista.
- Johdoton paristokäyttö, automaattinen virrankatkaisu.
- Mukava käyttäjäopastus selkokielisenä, useita kieliä.
- Graafinen taustavalaistu näyttö.
- Suuret, helposti luettavat numerot.
- Dataliitäntä lämpötulostimelle.
Toimitussisältö
Kuljetuslaukku, tarkistusosa (koko 2021: yksi osa; koko 2026: kaksi osaa), kalibrointikalvosarja (kaksi osaa), 1 paristo nro 081561, koko LR3, käyttöohje ja kalibrointiprotokolla.
Huomautus
Versio mittausarvomuistilla ja tilastotoiminnolla saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Leveys | 47 mm |
|---|---|
| Pituus | 95 mm |
| Korkeus | 17 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Akun käyttöikä noin | 100 h |
| Mittausalue fe | 0–3000 µm |
| Mittausperiaate fe | magneetti-induktiivinen |
| Toleranssi kerrokselle > 1 200 µm | 3–5 % / ±1 µm |
| Toleranssi kerrokselle 100a0a0a01a0200a0b5m | 1–3 % / ±1 µm |
| Toleranssi kerrospaksuudelle < 100 µm | 1 % / ±1,5 µm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mittausalue nfe | 0–1250 µm |
| Mittausperiaate NFE | pyörrevirta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 496800 |
|---|---|
| EAN | 2050001053602 |