Mittakellomikrometri 0–25 mm 0–25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
Mittakello 1 µm – mikrometri, mittapoikkeama E MPE ±2 µm.
Rakenne
Täysin karkaistu ja hiottu mittakara. Hienolapatut kovametalliset mittapinnat.Kara ja alasin ruostumatonta terästä. Sanka- ja karajohde valmistettu yhtenä kappaleena, ei koottu. Alasinta voidaan vetää taakse sormipainikkeella toistomittauksia varten. Nollattavissa säätöruuvilla. Toleranssimerkinnät hyväksytty/hylätty-mittauksille. Eristyssuojuksella. Vipukara lukitukseen.
Toimitussisältö
Sis. säätöavaimen.
Selitysteksti
Poikkeama voidaan lukea 1/1000 mm:nä.
Painike mittaalasimien vetämiseen taakse.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B9 |
| Tuotetyyppi | Hienomittakello-mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | ISO 3611 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittausalue | 0–25 mm |
| Mikrometrin asteikon lukema | 0,01 mm |
| Hienomittauksen mittausalue | ±0,045 mm |
| Hienomittakellon lukema | 0,001 mm |
| Mittasangan vapaa syvyys | 18 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4225100-25 |
|---|---|
| EAN | 4045197203991 |