Hienomittakello-sankamikrometri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Feinmess suhl
- Tuotenumero
- 422501
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Mittakello-sankamikrometriTarkkuusMittakello 1 µm – mikrometri 2 µm.
Rakenne
Täyskarkaistu ja hiottu mittauskara.
Kovametalliset mittapinnat hienohionnalla.
Kara ja alasin ruostumatonta terästä.
Sangan ja karan ohjaus valmistettu yhtenä kappaleena, ei koottu.
Alasinta voidaan nostaa painikkeella toistomittauksia varten.
Nollattavissa säätöruuvilla.
Toleranssimerkinnät hyväksytty/hylätty-mittauksille.
Eristyssuoja. Vipukahva karalukitukselle.
Toimitussisältö
Sisältää säätöavaimen.
Huomautus
Bornitridimittapinnat pyynnöstä.
Seliteteksti
Poikkeama voidaan lukea 1/1000 mm:n tarkkuudella.
Painike mittausalasin vetämiseen takaisin.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B9 |
| Tuotetyyppi | Hienomittakello-mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Mikrometrin asteikon lukema | 0.01 mm |
| Hienomittauksen mittausalue | ±0,07 mm |
| Hienomittakellon lukema | 0.001 mm |
| Mittasangan vapaa syvyys | 15 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 422501 |
|---|---|
| EAN | 2050001943828 |