Mikrometri mittakellolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
Mittakello 1 µm – mikrometri, mittauspoikkeama E MPE ±2 µm.
Kuvaus
Mittakara ruostumatonta terästä, karkaistu ja hiottu. Mittapinnat kovametallipinnoitetut. Käyttö- ja lukuosat mattakromatut. Lämmöneristyssuojalla. Vakio mittausvoima. Siirrettävä vaste, sisäänvedettävä. Erittäin sopiva tarkkuusvalmistettuihin sarjaosiin.
Toimitussisältö
Sis. mittakellon Millimess nro 434674 koko 50/1.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B14 |
| Tuotetyyppi | Hienomittamikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittausalue | 25–50 mm |
| Mikrometrin asteikon lukema | 0.01 mm |
| Hienomittauksen mittausalue | ± 0,05 mm |
| Hienomittakellon lukema | 0.001 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Karan-⌀ | 7,5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 424800 |
|---|---|
| EAN | 4059192004682 |