Hienomittakellollinen kaarimikrometri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
Hienomittakello 1 µm – mikrometri, mittapoikkeama E MPE ±2 µm.
Rakenne
Täysin karkaistu ja hiottu mittakarapää. Ohutreunaisilla kovametallisilla mittauspinnoilla. Kara ja alasin ruostumatonta terästä. Kaari- ja karajohde valmistettu yhtenä kappaleena, ei koottu. Alasinta voidaan nostaa sormipainikkeella toistomittauksia varten. Nollattavissa säätöruuvilla. Toleranssimerkinnät hyväksytyille/hylätyille mittauksille. Eristyssuojuksella. Vipukiristin karan lukitsemiseen.
Seliteteksti
Poikkeama voidaan lukea 1/1000 mm:nä.
Painike mittausalasin takaisinvetoon.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B9 |
| Tuotetyyppi | Hienomittakello-mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Verstasnormi |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Mikrometrin asteikon lukema | 0.01 mm |
| Hienomittauksen mittausalue | ±0,065 mm |
| Hienomittakellon lukema | 0.001 mm |
| Mittasangan vapaa syvyys | 16 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 422500 |
|---|---|
| EAN | 4059192004248 |