Vakiomikrometri hienomittakellolla 0–50 mm 0–50 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
Hienomittakello 1 µm – mikrometri, mittapoikkeama E MPE ±2 µm.
Toteutus
Järeä teräskaari, voidaan kallistaa 45° vakaata jalkalevyä vasten. Korkeussäädettävä vaste. Mittakara ruostumatonta terästä, karkaistu ja hiottu. Mittapinnat kovametallipinnoitetut. Käyttö- ja lukuosat mattakromatut. Eristyssuojuksella. Vakio mittavoima. Liikkuva alasin, nosto palautusvivulla. Erittäin sopiva tarkkuusvalmistetuille sarjaosille ja nopeisiin tarkastuksiin.
Toimitussisältö
Sis. hienomittakello Millimess nro 434674 koko 50/1.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B14 |
| Tuotetyyppi | Kellovertailumittarin mikrometri |
| Normi | Konepajanormi |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittausalue | 0–50 mm |
| Mikrometrin asteikon lukema | 0.005 mm |
| Hienomittauksen mittausalue | ± 0,05 mm |
| Hienomittakellon lukema | 0.001 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 25 mm |
| Karan-⌀ | 7.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4248050-50 |
|---|---|
| EAN | 4059192004774 |