Vipumittakello, mittakärjen pituus 36,5 mm 0,25/29 mm 0,25/29 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vipumittakellot pitkällä mittakärjellä. Lukema 1/100.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joiden mittausmekanismi on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen; kätevä ja vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
GIROD − Rubiinilaakeroitu mittausmekanismi ja kovametallinen mittauspallo. Vankka runko, ei vaikutu magneettikentistä.
Swiss Made.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittauksiin, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Nelikulmapidin nro 436511a, keskityspidin nro 436512, nivelmittateline nro 35a9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinipallolla on helppo tilata osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Vakaa kotelo |
| Normi | Konepajastandardi |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,07 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,25 mm |
| Kärjen pituus | 36.5 mm |
| Kotelon ⌀ | 29 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 13 µm |
| Poikkeama-alue fe | 10 µm |
| Hystereesivirhe fu | 3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4362200,25/29 |
|---|---|
| EAN | 2050001058461 |