Vipumittakello, mittakärjen varren pituus 17,4 mm 0,4/40 mm 0,4/40 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Mitutoyo
- Tuotenumero
- G4362610,4/40
- Varastotilanne
- 385kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa mittauskoneisto on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen; kätevä ja vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö ovat valmistettu yhdestä kappaleesta, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Luku 1/100.
Mitutoyo − jalokivilaakeroitu mittauskoneisto kovametallisella mittapallolla. Ei herkkä magneettikentille.
Käyttötiedot
Tarkkana vertailumittalaitteena poikkeaman tarkastamiseen nimellismitasta, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittaukseen, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden suuntaamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystappi ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Neliöpidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelmittajalusta nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinipallolla voi tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätieto DIN 2270: luku 0,01 − poikkeama-alue 10 m, kokonaispoikkeama-alue 13 m, mittausarvon palautusalue 3 m.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Kallistusindikaattori |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,3 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,4 mm |
| Kärjen pituus | 17,4 mm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4362610,4/40 |
|---|---|
| EAN | 4946368675688 |