Vipumittakellon mittakärjen varren pituus 15,2 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
2/1000-lukema.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joiden mittamekanismi on upotettu ruostumattomaan teräkseen; kätevä ja vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhdestä kappaleesta, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Mitutoyo − Jalokivilaakeroitu mittamekanismi ja kovametallinen mittapallo. Ei herkkä magneettikentille.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittaukseen, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Nelikulmapidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelletty mittateline nro 35 9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametallilla tai rubiinipallolla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Pajastandardi |
| Lukema | 0.002 mm |
| Mittausvoima | 0,4 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,3 mm |
| Kärjen pituus | 15.2 mm |
| Kotelon ⌀ | 39 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 11 µm |
| Poikkeama-alue fe | 6 µm |
| Hystereesivirhe fu | 3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 436281 |
|---|---|
| EAN | 4946368676296 |